Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brabencova kritika za pískot. To je hloupost - hokej.idnes 8.12.2009

8. 12. 2009

Brabencova kritika za pískot? To je hloupost

velikost textu:
8. prosince 2009  11:46
Pískot byl ranou pod pás. Takhle si v neděli po utkání s Třincem postěžoval Kamil Brabenec, útočník Komety. A od fanoušků si za to slízl na internetu pořádně tvrdou kritiku. Oprávněnou. 
 
to: ČTK

Kamil Brabenec

Situace? Extraliga má za sebou 31 kol a Kometa sedm výher. A její herní projev je často k pláči. Nebo k smíchu. Jak chcete.

Nebýt to v Brně, chodila by do hlediště hrstka diváků. Ze zvyku, popovídat si s kamarády, sem tam si na prohrávající hokejisty zanadávat. A hlavně by jim postavení klubu bylo víceméně lhostejné.

pohled redaktora mF dnes

Jenže v Brně je situace diametrálně odlišná. Přes šest tisíc lidí si koupilo drahé permanentky a s tápajícími hráči měli doslova svatou trpělivost. A není se co divit, že jim došla a rozhodli se dát najevo svoji nespokojenost. Dali ji najevo pískotem. Tím nejobyčejnějším způsobem. Ve chvílích, kdy snaha Komety v přesilovce vypadá stále stejně zoufale.

Ať si hráči myslí cokoli, kritizovat fanoušky za projevený nesouhlas je krátkozraké. Ano, fanoušci mohou zůstat doma, když se jim hokej nelíbí. Jenže je potřeba si uvědomit, že peníze, které přinesli ze vstupného do kasy letos, už příští rok mohou utratit po podobných výkonech a prohlášeních hráčů úplně jinak.

A sponzoři, které nalákaly tisíce očí vidící jejich reklamu, mohou ztratit zájem taky. Ve výsledku bude chudší rozpočet a menší výplaty. A v ochozech třetina fanoušků, kteří budou při stejných výkonech pískat a nadávat stejně.

Ať jsou fanoušci v Rondu jací chtějí, musí si jich klub vážit. Pro podporu při zápasech, a hlavně pro peníze, které do rozpočtu přinesou