Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proti Haškovi to bude zajímavé, říká T.Divíšek

5. 2. 2010

Proti Haškovi to bude zajímavé, říká brněnský Divíšek

velikost textu:
5. února 2010  11:59
Kometa Brno versus Dominik Hašek. Na tento souboj se mohou v pátek těšit diváci v hale Rondo, do níž legendární pardubický brankář zavítá poprvé v sezoně. "To, co v kariéře dokázal, je úžasné. A klobouk dolů i předtím, co dokazuje pořád," říká s respektem brněnský útočník Tomáš Divíšek.  
 

"Hašan je pořád jeden z nejlepších gólmanů v lize. Chytá opravdu výborně a má velký přehled, bude to proti němu zajímavé."

Kus sezony jste s ním strávil v Pardubicích. Byl to velký zážitek?
Určitě. Ze začátku to bylo takové oťukávání, ale pak v pohodě zapadl.

Má nějaké slabé místo?
Myslím, že ani ne, je to proti němu těžké. Může pustit gól z půlky nebo střelu z rohu, ale taky nemusí pět zápasů pustit nic. Je potřeba hodně střelby a dorážet, to nemá žádný gólman rád.

Co říkáte tomu, že pro Kometu stále žije naděje na play-off?
V tabulce jsem se teď koukal na ten odstup a není to úplně nereálné. Ale co se bavíme s klukama, tak úkol zůstává pořád stejný: nehrát baráž. Samozřejmě se budeme rvát, ale nijak se k tomu neupínáme. Není to naše priorita.

Takže nečekáte napjatě na výsledky Litvínova nebo Karlových Varů?
Spíš furt koukáme na Kladýnko.

Doma táhnete skvělou šňůru, vyhráli jste tu osm zápasů v řadě. Čím to je?
Musím říct, že za tu dobu, co jsme nabrali fazónu, chytají naprosto vynikajícím způsobem oba gólmani. Ti na tom mají velký podíl. Doma nás navíc ženou lidi, je tady úžasná atmosféra. Ta nás nabíjí a my to bojovností umlátíme. Lidi nás drží celý zápas a my z toho