Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exibiční rozlučka Petra Švancary ve Starém Městě

 Když jsem se dozvěděla o exibičním rozloučení Petra Švancary se Slováckem, tak jsem si říkala, že by stálo za to, se tam  jet podívat. Ne, že by mě nějak moc bavil fotbal, ale baví mě Švancara a mělo tam být k vidění vícero zajímavých osobností, tak jsem se v sobotu 11.6.2011 vypravila do Starého Města.

 

exibice_svancara_rachunek-013.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První co mě zaujalo, byl pohár vítěze hokejové extraligy, se kterým tam pózoval Laďa Kohn. Pěkný pohár, no třeba na něm někdy přibude štítek s názvem HC Kometa Brno. Budu doufat, že se toho jednou dožiju.

lada-kohn-s-poharem-mistra-extraligy-na-exbici-ve-starem-meste.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Prohodila jsem s Láďou Kohnem pár slov, naprosto pohodový člověk, žádná namistrovaná primadona. Jak jsem si tak ten pohár prohlížela, zjevil se odněkud Petr Švancara, objal ten pohár a vykřikl: "ten bude příští rok v Brně" a z davu se ozvalo: " to jako vykopeš Brnu titul ve druhé lize?" a Švanci odvětil ...... no, to je vlastně nereprodukovatelné, načež já říkám: "Petr určitě myslel Kometu" a Švanci na to: " no jasně že jo. Taky Komeťačka?" Já říkám: "taky, taky, takže fandíme společně". Kousek od poháru stál Radim Bičánek

radim-bicanek-okukujici-poham-pro-mistra-extraligy.jpg

a křikl na Švanciho: "tak ho zatím  pěkně hlídej", ale raději se k ostatnímu nevyjadřoval. Asi nesdílí Švanciho přesvědčení, že ten pohár bude  za rok v Brně. No upřímně řečeno, já teda tady ne.

 

 

 

 

No a pak už se začaly trousit oba týmy postupně na hřiště, zaujala mě trojice Karel Rachůnek, Pavol Demitra a Petr Čajánek.

karel-rachunek_pavol-demitra_petr-cajanek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Člověk by řekl, velké hvězdy, ale tihle tři hráči byli k fanouškům nejvstřícnější, co se týče focení a autogramů.Nechala jsem si je všechny podepsat, nejvíc jsem byla zvědavá na Karla Rachůnka, ale je naprosto v pohodě borec. Mladíci Frolík, Voráček a Pavelec, s těma už to teda bylo horší. Nerozdali snad jediný autogram, aspoň před zápasem ne.

No a pak už se začalo hrát.

Tým modrých - tým Petra Švancary hrál v tomto přibližném složení:

Petr Švancara,  Jiří Hunkes, Radim Bičánek, Zdeněk Blatný, Ladislav Kohn, Michal Kadlec, Luděk Zelenka, Michal Suchánek, Josef Náhlovský, Robert Spálenka , pak ještě asi dva fotbalisté ze Slovácka , ale bohužel ty jména mi vypadly a ještě někdo ze sponzorské firmy. Za tento tým měl ještě hrát Richard Genzer, ale ten prý neoblíkl dres, tak dělal jen čestný výkop.

 

Tým zelených - tým Karla Rachůnka hrál v tomto složení:

Karel Rachůnek, Ivan Rachůnek, Tomáš Rachůnek, Petr Čajánek, Pavol Demitra, Michael Frolík, Jakub Voráček, Petr Vampola, Petr Průcha, Ondřej Pavelec, Jakub Klepiš, Tomáš Kopecký a ještě nějaký mladík, který hraje někde na farmě, ale jméno mi taky vypadlo.

Byla to docela sranda, i když pro ty borce na hřišti asi tak moc ne, protože bylo šílené vedro.

Tu a tam se ozývaly hlášky typu: Zelenka je blázen, vlasy má až na zem. Samozřejmě kdo jiný, než Švanci. Když šel Jakub Voráček střídat a moderátor za ním přišel s nějakým dotazem, tak mu odvětil slovy: "vole dej mi 5 minut, nemůžu dýchat. Pak zas Švanci začal rozhazovat rukama, jak herec v Národním a když se ho moderátor ptal, co se stalo, tak říká: spoluhráči mě strašně moc serou, protože se nevrací.  Pak se zas moderátor ptal Švanciho, proč hraje pořád jen u krajní čáry a ten odvětil: " já hraju jen ve stínu". U levé krajní čáry byl totiž asi metrový stín, jinak na celé hřiště peklo sluníčko. O přestávce mezi první a druhým poločasem předávali všichni účastníci tohoto zápasu šek na 50.000,- korun zástupcům zařízení pro postižené ve Velehradě. Tuto sumu vybrali hráči a baviči mezi sebou, za což jim určitě patří dík.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu, jen Luděk Zelenka zvolil zvláštní taktiku. Na sobě měl modrý dres, ale v ruce si nosil ještě zelený a měnil je dle potřeby a střílel branky na obě strany, načež tedy konečné skóre bylo 8:8. Ondřej Pavelec několikrát vychytal Švanciho šance a ten už byl značně otrávený, když ho Pavelec popichoval slovy: "zase jsem tě vychytal". Ondřej Pavelec vůbec pojal druhý poločas v odpočinkovém duchu a v brance si udělal pohodičku ( viz video), napřed si sedl, pak si lehl, jenže jak se na něj valil útok, tak se nějak nestihl včas vrátit do svojí pozice a už měl fíka v bráně. Ještě že si takovou pohodičku nedělal v bráně na MS, to by ta placka asi nebyla.

 

Potom se ještě kopaly penalty, všichni hráči si vystřelili se střídavými úspěchy, ale třeba Pavelec  vychytal Zelenku, i když kdo ví, kdyby se do toho Zelenka opřel, tak by mu možná zlomil obě ruce.

 

Po té všichni hráči svoje dresy podepsali, svlíkli je a odhodili mezi diváky. Přestože se na stadionu proháněly hvězdy NHL a KHL, tak celý stadion pak skandoval : Mercedes, Mercedes a Švanci byl snad i dojatý. Pak se hoši postupně trousili ze hřiště, někteří ochotně dál podepisovali, někteří před fanoušky úspěšně prchli.

petr-vampola.jpg

Vampola byl sice krapet protivný na svoje fanynky, ale co už, i hokejky mají své dny.  Na jejich obranu však nutno říct, že hráli 2x45 minut ve velkém pařáku, na což nejsou hokejky zvyklé, takže už toho měli hoši asi plné zuby. Jinak musím říct, že Švanci je fakt dokonalý bavič a že by z fleku mohl jít hrát komediální kousky do Národního. I když si pozval baviče Suchánka a Genzera, tak veškerou zábavu zvládl sám a tyhle dva naprosto zastínil. Škoda, že ho ve Slovácku nenechali dokopat sezonu, kdo ví, co se tam přihodilo  a kdo ví, kde nakonec skončí. Jestli se vrátí domů a vykope Brnu zpátky první ligu a nebo skončí na Bazalech, jak se tam ozývalo. No uvidíme. A ještě jeden postřeh musím říct a to na téma Karel Rachůnek. Byla jsem na něho hodně zvědavá, protože ho považuji za nejlepšího obránce z nároďáku a musím říct, že je fakt úplně v pohodě, žádná primadona, podepíše, pokecá, prostě v pohodě. To jeho bratři byli oba trošku míň vstřícní, resp. ten nejmladší snad ani žádný autogram nerozdal. Já nejsem žádný zběsilý lovec autogramů, ale z tohoto mám fakt radost. Karel si ze mě dělal srandu, jestli jsem neměla tu kabelku s pukem moc těžkou. Fakt borec v pohodě.

suvenyry-003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkově to byla podařená akcička, až na to, že to tam moc nezvládli v takovém horku s občerstvením. Měli tam je pivo a kofolu a pro dětičky nějaký sirup. Škopky nechlemtám a sladký pití taky ne, takže jsem tam málem po vypití svojí vody umřela žízní.

Pár dalších foteček dám do fotoalba a pár videí na youtube, aby jste se mohli kouknout např. jak jsou hokejisti šikovní na penaltách, nebo jak fotbalista Michal Kadlec radí před zápasem Radimu Bičánkovi.

 A proč vlastně článeček o Švancarovi na stránkách o Kometě? Nejen že je Švancik kvalitní fotbalista, šoumen a bavič, ale hlavně je komeťák srdcem i duší - viz foto s Karlem Abrahamem na zápase v O2 areně Slavia - Kometa. Komu oba fandili je jasné.

Zdroj. deník Sport:

svanci_abaja_nakometev02arene.jpg